מדריכים מעדכנים מהשטח

סאמר סקול יומן מסע הוא המקום לקרוא את סיפורי המדריכים בזמן אמת.
כל שנה בזמן אמת המדריכים מדווחים מהשטח, מה עשינו היום, כל הצחוקים שהיו, סיפורי אהבה חדשים... תקראו ותבינו באמת מה זה סאמר סקול !

5.7 יום שלישי | הארי פוטר!! - 05/07/2023

היום השלישי למסע שלנו התחיל בהתרגשות מאוד מאוד גדולה. אחד השיאים הכי גדולים של כל הסאמר סקול הגיע! טיול ...
קרא עוד
כניסה ליומן מסע

אז איך היה בסאמר סקול?

זה הוא החלק השני בסדרת הראיונות בנושא סאמר סקול. הפעם דיברנו עם שלוש נערות מקסימות על החוויות שלהן בסאמר סקול באנגליה בקיץ האחרון (סאמר סקול 2007). שאלנו אותן כמה שאלות שמעניינות את כל מי שרוצה להצטרף להרפתקה המיוחדת של שבועיים- שלושה בחו"ל, עם נוער מכל רחבי העולם. מה יצא? במילה אחת- כיף. בשתי מילים- כיף חיים. בשלוש מילים- תקראו ותבינו הכול.

אז תכירו את נבחרת הסאמר סקול שפותחת בפניכם דלת הצצה לחוויה האישית שלה.


על מה מדברים עם חבר'ה מארצות אחרות?

 

רומי: יצא לנו לדבר המון עם היפנים. דיברנו על איך מתנהל בית הספר ביפן, כמה ילדים הם בכיתה. זה די דומה, מסתבר, רק שאצלם מתנהגים קצת אחרת.
שלי: זה היה ממש מדהים, זה משהו שונה לגמרי, לפגוש פתאום חבר'ה בגילנו ממדינות אחרות. דיברנו בעיקר עם ילדים מאיטליה, ספרד, רוסיה. דיברנו איתם על לימודים, בעיקר, על איך זה ללמוד אצלם ואיך זה ללמוד אצלנו.


קטי: היה מאוד קל וכיף לדבר עם ילדים אחרים, וגם מבחינת האנגלית. כולנו היינו בערך באותה רמה- ואם אתה רוצה לדבר עם מישהו אתה חייב לפתוח את הפה שלך. אף אחד לא נתן לנו הרגשה לא נוחה, וגם אם טעית, הם לא היו אלה שתיקנו אותך. היו מפורטוגל, קולומביה, יפן, רוסיה, טורקיה. על הכול דיברנו. אולי על הלימודים לא כל כך דיברנו, בעצם... בהתחלה זה היה היכרות ראשונית, ואז התחלנו לחוות חוויות משותפות שם, ועל זה דיברנו בעיקר, שיחה שכבר זורמת. תמיד שאלו אותנו אבל גם על ישראל.

סאמר סקולסאמר סקול - איך המדריכים?


קטי: המדריכים היו מהממים ממש, הכי שם בשבילנו, ולמרות שהיו להם חוקים שלהם, הם נתנו לנו הרבה מאוד חופש.
שלי: חמודים, היה אפשר לדבר איתם ולפנות אליהם. המדריכים באו איתנו מהארץ, והמורים פגשו אותנו שם, אז היינו בקשר טוב עם המדריכים.

 

איך זה ללמוד אנגלית בסאמר סקול?

 

רומי: עבדנו בצורה כיפית, בשיתוף פעולה עם עוד תלמידים. בגלל שהמורה לאנגלית לא מדברת עברית, וכולם חייבים לדבר באנגלית, היא לא תרגמה לנו לעברית כשהיא רצתה להסביר מלה, אלא עשתה תנועות עם הגוף, מה שיצא לה הרבה פעמים ממש מצחיק.


אני יכולה להגיד לך שזה מאוד נתן לי ביטחון לדבר באנגלית. יותר נוח לי להתבטא עכשיו בכיתה, להצביע ולדבר, לענות על השאלות של המורה.
שלי: קוראים סיפורים ועונים על שאלות- מתרגלים לקראת הבגרות, בעצם. הרבה דיבור ושיחות בעל פה. זה ממש עזר לי מבחינת הביטחון העצמי שלי לדבר באנגלית גם בארץ.


קטי: ברוב השיעורים ישבנו במעגל, הרבה משחקים, לא של גן, של דיבור באנגלית. הם רוצים שתדברי כמה שיותר, ומקפידים על הזמנים ועל המלים. אין מצב לא לדבר בשיעור.


מה לגבי הארוחות והתנאים?


רומי: ישנו במגורים של הסטודנטים, שלא היו שם, כי הם היו בחופשה מהלימודים. החדרים מעולים- נוחים, לא קטנים ולא גדולים מדי, עם כיור- את לא היית צריכה ללכת למקום אחר בשביל לצחצח שיניים. היו מספיק תאי שירותים. מבחינת אוכל, כל אחד מצא משהו שהוא אוהב לאכול, לא היה מה לדאוג. גם לצמחונים, למשל, היה מה לאכול.

 

התגעגעתם למשפחה?


קטי: דיברתי עם המשפחה שלי כל הזמן, אבל לאו דווקא מתוך געגוע. לעדכן ולהתעדכן. המדריכים המקסימים הזכירו לנו להתקשר הביתה כל יום, ושההורים לא ידאגו לנו, ולעדכן אותם מה אנחנו עושים.

 

מה כוללת תוכנית הפעילות בסאמר סקול?


רומי: טיולים, קיאקים, מסיבות, סרטים. בזמנים שאין פעילות מסודרת, אז היינו יושבים ביחד ונפגשים, הבנים היו משחקים כדורגל. היה מאוד כיף.
שלי: בזמן שלא היינו בפעילויות, היינו יושבים ביחד כמה חבר'ה. היו המון מסיבות של הקמפוס.

 

נשארתם בקשר עם החברים שהכרתם ב- סאמר סקול ?

 

רומי: ברור, עשינו שני מפגשים בארץ, ובלי קשר גם נפגשתי עם החברות היותר קרובות שלי. זו אחת החוויות של החיים, שלא שוכחים. הייתה ממש חוויה מדהימה.


תישארו בקשר עם החבר'ה?

קטי: ברור שנשארתי בקשר, עם הרוב, נראה לי שלמעלה משלושים אנשים.
את מאוד נקשרת, והם נהיים ממש חברים. בשבועיים האלה את מתנתקת מהארץ ונמצאת שם לחלוטין. נפלתי על קבוצה מעולה, שעוד בנמל התעופה בארץ התגבשנו. כשאת מגיעה לשם, את כל כולך שם. אני רוצה לחזור בשנה הבאה, אני רק חוששת מה אם לא תהיה קבוצה מדהימה כמו זאת שהייתה בשנה שעברה. זאת החוויה הכי טובה שהייתה לי. אי אפשר להבין כמה זה כיף מלקרוא באינטרנט על זה. הדבר האחרון שהיה מפחיד שם זה הילדים המדהימים שהכרתי שם, שנסעו כמוני ללמוד. זאת דרך מדהימה להכיר חברים. להתנתק קצת מהחיים הרגילים. היו המון דברים שרציתי שיקרו לי ושם הם קרו, בסאמר סקול. אתה חי בסרט- אתה חופשי ועצמאי, נותנים לך אחריות וסומכים עליך, וגם ממש קשה לחזור. בהתחלה לקח לי זמן להתרגל לזה שאני כבר לא עם כל הקבוצה סביבי, ואני לא עושה כל דבר ביחד עם החברים שהכרתי.

 

צרו עימנו קשר

*
*
*
-
אני מסכים שפרטי ישמשו למשלוח דיוור נוסף / SMS בעתיד.
תהיה רשאי בכל עת להסיר את שמך מרשימת התפוצה.

טופס רישום לסאמר סקול
רב קווי 03-5354449

ברוכים הבאים לקהילת סאמר סקול:

קהילת סאמר סקול היא המקום שבו מי שכבר יצא לסאמר סקול מספר לכולם על החוויית  שעבר, סיפורים, תמונות ואפילו סרטונים קצרים, זה המקום לקרוא סיפורים אמיתיים ומרגשים - לא נגענו !
 מחנה קייץ בחו"ל שווה

דניאל ניניו

היייי :)           ...

סאמר קאמפ ענק

שיר שבילי

Smileys היי אני יוצאת לסאמר קאמפ בארה"ב CAMP ...

שלי שטופר

היי אני שלי שטופר, בת 14 והשנה אחרי סיפורים ...

כניסה לקהילת ילדים סאמר סקול
גלריית תמונות קהילת סאמר סקול

  • שלחו מייל לחברים ואתם בהגרלה