מדריכים מעדכנים מהשטח

סאמר סקול יומן מסע הוא המקום לקרוא את סיפורי המדריכים בזמן אמת.
כל שנה בזמן אמת המדריכים מדווחים מהשטח, מה עשינו היום, כל הצחוקים שהיו, סיפורי אהבה חדשים... תקראו ותבינו באמת מה זה סאמר סקול !

5.7 יום שלישי | הארי פוטר!! - 05/07/2023

היום השלישי למסע שלנו התחיל בהתרגשות מאוד מאוד גדולה. אחד השיאים הכי גדולים של כל הסאמר סקול הגיע! טיול ...
קרא עוד
כניסה ליומן מסע

סאמר סקול - חוויה אישית

 

אבישי כץ מספר לנו שכשהוא קיבל את המייל עם ההסברים על התחרות ועל התנאים שלה, הוא חשב לעצמו שאין סיכוי שהוא יוכל לכתוב חמש מאות מילים על סאמר סקול. ו
אבל הכתבה שהוא כתב לנו מוכיחה שעוצמת החוויה של ההנאה והלמידה שהוא עבר בסאמר סקול זורמת לדף בקלילות עם חיוך של נוסטלגיה על הפנים.
"תבינו שאני ילד מופנם ולא ממש חברותי, החברה הכי טובה שלי זאת בריכת השחייה, וגם עליה אני לא ממש מת. אז השאלות של "מה אם ישנאו אותי?" או "מה אם אף אחד לא ירצה לדבר איתי?" שעלו לי לראש כמה חודשים לפני הסאמר סקול היו לגיטימיןת לחלוטין".
אבישי אומר שזה טבעי, תחושות האימה וחוסר בטחון קיימת, אבל , אני מניח, היו בכולנו. ובאמת בפגישה הראשונה שלנו, שהייתה מחוץ לתל אביב (אני כמובן החזקתי את המפה והובלתי אותי ואת אמי ישר מחיפה לתוך הפקקים של מרכז תל אביב) הייתה מביכה, הילדים נראו מוזרים, המדריך נראה כאילו יצא מתוך מופע של "מטליקה" וממש לא מצאתי את מקומי ".
סאמר סקול שקיבל אבישי היא מתנה של סבי, לרגל בר המצווה שלי (שהייתה סיוט, תודה ששאלתם) והוא כבר שילם את הכול, אז לברוח לא היו בין אפשרותיי, הוא אומר.
כמו כן, היה לאבישי רצון עז להיות בלונדון ולשפר את האנגלית שלו גברו על הפחידם. 
וכך בשבוע השני של יולי, אבישי מצא את עצמו נפרד נפרד מההורים בשדה התעופה והולך עם עדר של 20 ילדים שאני לא מכיר, בדרך לטיסה למקום שרחוק מהבית אלפי קילומטרים.

עכשיו, אחרי שהחוויה הסתיימה, אבישי מספר לנו שזה היה שווה כל רגע. "כשהגענו לבית הספר, נפעמתי לגלות מקום שקט, גדול ויפה בצורה בלתי רגילה, עם עיצוב ישן כמו באגדות, מסדרונות ארוכים ומרשימים שאפשר ללכת לאיבוד בהם (מרכז סאמר סקול טיפוסי).
כעבור יומיים, לאחר שהתרגלתי למצב, התחלתי להכיר ילדים חדשים, הן מהקבוצה הישראלית והן מקבוצות שונות מהעולם, למרות היותי ילד פחות חברותי מהממוצע. למדתי לשחק טניס במגרשים העצומים של בית הספר, למדתי לשחק פינג פונג, השתוללתי בבריכה וראיתי סרטים אמריקאים עד הלילה עם כל חברי הסאמר - סקול".
אבישי מספר שהמורים לימדו אנגליתבצורה קלילה ונעימה שעזרה לו להרחיב את אוצר המילים שלו ולאט לאט גם שבר את מחסום השפה.  
חווית הסאמר סקול עצמה כללה טיולים מקסימים. "טיילנו ברחבי לונדון והפרברים, ראינו טירות מדהימות, כיכרות מרשימות, מוזיאון שעווה שאי אפשר להיות אדיש לדיוק ולכישרון של היצירות. וכמובן כמו כל ישראלי טוב, קנינו בחנויות ענקיות עם אין סוף קומות".
אבישי מספר שתוך כדי משתחררים ומתחילים להכיר אחד את השני וגם המדריך החייכון שתמיד שואל שהכל בסדר עוזר ומתחילים ליהנות.
"אתה מתחיל להכיר את הבריטים ואת הבעת הפנים הקרה שלהם, אבל גם את הלב החם והדואג. וכמובן הכי חשוב אתה עושה חברים לכל החיים, כי אי אפשר להיות צמוד למישהו שבועיים שלמים בלי לראות את כל התכונות הטובות והרעות בו, ללמוד לחבב אותם וכמו כן לראות את חבריך עושים כיף וצוברים חוויות ביחד איתך. ובאמת עם חברים אלו גם שנתיים אחרי הסאמר - סקול אני בקשר אינטנסיבי איתם, ודואג לשלומם גם אם הם בקצה השני של הארץ". 

רוצים ליהנות כמו אבישי? אז קדימה - הצטרפו לסאמר סקול הבא!


אבישי כץ היה בקיץ 2006 במרכז ריקמנסוורת'.
לתמונות של מרכזי סאמר סקול ליחצו על הלינק

 

צרו עימנו קשר

*
*
*
-
אני מסכים שפרטי ישמשו למשלוח דיוור נוסף / SMS בעתיד.
תהיה רשאי בכל עת להסיר את שמך מרשימת התפוצה.

טופס רישום לסאמר סקול
רב קווי 03-5354449

ברוכים הבאים לקהילת סאמר סקול:

קהילת סאמר סקול היא המקום שבו מי שכבר יצא לסאמר סקול מספר לכולם על החוויית  שעבר, סיפורים, תמונות ואפילו סרטונים קצרים, זה המקום לקרוא סיפורים אמיתיים ומרגשים - לא נגענו !
הדסס = ) -  summerschool שולט

הדס רביקוביץ′

קוראים לי הדס רביקוביץ′ ואני עוד מעט ...

מהבת מצווה - סאמר סקול סבבה סקול

ענבר זיק

היי כולם !   אני ענבר זיק, בת 12.5 ...

 מחנה קייץ באנגליה שווה

איתי גרינברג

היי, קוראים לי איתי, אני בן 16 מבת ים ורציתי ...

כניסה לקהילת ילדים סאמר סקול
גלריית תמונות קהילת סאמר סקול

  • שלחו מייל לחברים ואתם בהגרלה