מדריכים מעדכנים מהשטח

סאמר סקול יומן מסע הוא המקום לקרוא את סיפורי המדריכים בזמן אמת.
כל שנה בזמן אמת המדריכים מדווחים מהשטח, מה עשינו היום, כל הצחוקים שהיו, סיפורי אהבה חדשים... תקראו ותבינו באמת מה זה סאמר סקול !

5.7 יום שלישי | הארי פוטר!! - 05/07/2023

היום השלישי למסע שלנו התחיל בהתרגשות מאוד מאוד גדולה. אחד השיאים הכי גדולים של כל הסאמר סקול הגיע! טיול ...
קרא עוד
כניסה ליומן מסע

סאמר קמפ בארה"ב - קאמפ סברה

אז מה זה בעצם Summer Camp ?

סאמר קמפ סברה הוא מחנה הנמצא במדינת מיזורי שבמרכז ארה"ב. מטרתו היא בעצם לגבש את הנוער האמריקאי-היהודי שבארה"ב לתקופה מסוימת (מ-8 ימים לשכבות הגיל הקטנות ועד לחודש לשכבות הגיל הגבוהות). הסאמר קאמפ ממוקם באזור אגם יפהפה שנקרא Lake of the Ozarks. המחנה עצמו נמצא במרחק שעתיים וחצי מסנט לואיס שבנמל התעופה שלו נוחתים לאחר ההגעה לאטלנטה. המחנה נתמך ע"י ה-JCC (Jewish Community Center-מרכז הקהילה היהודי) של סנט לואיס. במילים אחרות: זה המתנ"ס של היהודים בסנט לואיס.

סאמר קאמפ מתחלק למספר שכבות גיל שבמחנה נקראים "Units": כיתות ג', ד' ו-ה' הם שכבת גיל ראשונה, כיתות ו' ו-ז' שכבת גיל שנייה, כיתות ח' ו-ט' שכבת גיל שלישית, וכיתה י' שכבת גיל רביעית.
האוכל בסאמר קאמפ כשר!
כל המחנה מאופיין במתכונת המתאימה ליהדות. בנוסף, גם לצמחונים שבכם יש אוכל מתאים. בימי שישי ושבת אפילו שרים יחדיו שירים של המסורת היהודית, גם בעברית וגם באנגלית.
סאמר סקול

איך מכבסים בגדים בסאמר קאמפ?

אל תדאגו, בכל שבוע (בקיץ שעבר זה היה בימי שני) הולכים למקום מסוים במחנה שם מניחים את הכביסה המלוכלכת ולאחר מספר ימים מקבלים אותה בחזרה. את הכביסה שמים בתוך רשת כביסה. מומלץ להביא רשת כביסה גדולה שיהיה מספיק מקום. חשוב לציין גם ששמים את הכביסה הצבעונית והלבנה ביחד.
לסחוב אתנו את הכסף?

אין לכם מה לדאוג. מרגע שעליתם למטוס, הכסף נאסף ויירשם כמה כסף יש לכם. בכל פעם שתצטרכו קצת כסף לדבר-מה תוכלו לקחת אותו ע"י המדריך. דבר שבאמת מומלץ לדעת – לא תמיד טוב להוציא את כל הכסף אם זה לדבר הכי קטן (מסטיק, חטיף) ואם זה לדברים גדולים יותר (חולצות, מכנסיים), לכן, אם יש ברשותכם כמות מסוימת של כסף, השאירו לעצמכם בין 10$ ל-20$ בכל פעם. ע"פ שיקולים מסוימים, המדריך לא תמיד יוציא בכל פעם שתרצו את כספכם את כל המעטפות ויחלק אותן. לכן, תמיד טוב שיש לכם קצת מזה בכיס, וכך, גם אם חס וחלילה זה הולך לאיבוד – אז יש לכם "גיבוי" .
מה לגבי תרופות וביטוח רפואי

שימוב לב שאם אתם נוטלים תרופות, קחו איתכם כמות של התרופה שאתם לוקחים שתספיק לכם לכל החודש! וגם אם נגמר לכם באמצע המחנה ואתם זקוקים לעוד, לא הייתי אומר מומלץ, אלא חובה (!) לעשות ביטוח רפואי. חוץ מזה, גם בלי קשר לתרופות צריך לעשות.
מה יקרה אם חס וחלילה אני אפצע? למי אני צריך לפנות?

אל דאגה, במחנה נמצאת מרפאה מסודרת. מלבד זאת, לפני הגעתכם למחנה תצטרכו למלא טופס של הצהרת בריאות (אם אני לא טועה בן ארבעה עמודים) – האם הילד נוטל תרופות, אלרגיות, מחלות מסוימות. תצטרכו גם להחתים את הרופא המטפל שלכם. בקטע הזה, האמריקאים מאוד יקים.
כמה ילדים בחדר?
כל שכבות הגיל שהם לא Masada, ישנים בבקתות עץ מאוד חמודות, עם מיטות קומותיים. בתוך הבקתה עצמה תישנו עם המדריכים שלכם. בכל בקתה בין מדריך לשלושה מדריכים.
המקלחות והשירותים משותפים לכל המחנה. הכוונה היא, שיש שירותים ומקלחות לבנים בנפרד ולבנות בנפרד. ואל דאגה, יהיה לכם בכל יום זמן להתקלח.
החבר'ה של Masada נמצאים יחסית מרוחקים מהמחנה עצמו. יש להם מקלחות ושירותים משלהם והם ישנים בתוך אוהלים פתוחים. בכל אוהל בין שלושה לארבעה ילדים.

איך נתקשר עם ההורים והחברים בארץ?

תצטרכו לעשות עוד בישראל כרטיס חיוג. מניסיון אישי, (ואת זה תבדקו לפני שאתם מגיעים לארה"ב!!!!!!) תבדקו עוד בישראל שהכרטיס עובד! רק כשהגעתי לארה"ב התברר לי שלא הפעילו לי את הכרטיס, ובמילים פשוטות: הכרטיס לא עבד לי. נאלצתי לעשות שמיניות באויר כדי לדבר עם התמיכה הטכנית בכדי שיעשו לי כרטיס חיוג מחודש. ותאמינו לי, זה ממש לא כיף להתעסק עם זה ומאוד לא נעים.
אז מה בעצם יש במחנה סאמר קאמפ הזה שהופך אותו לכל כך מיוחד?

שאלת השאלות. מלבד Masada שאני ארחיב עליו בהמשך, לכל שכבות הגיל השונות לו"ז המלא בפעילויות סופר-כיפיות. בין הפעילויות: סקי-מים, רכיבת אופניים, רכיבת סוסים, אומנות, קיר טיפוס, צילום, משחקי ספורט: פוטבול, כדורסל, טניס, כדורגל, פריזבי, בייסבול, שייטות, קיאקים, בלוב, תאטרון, קנואים, שחייה (בבריכה ו/או באגם), קשתות, ריקוד ומוזיקה, מזרחנות, חבלים ועוד ועוד ועוד!!!!!
כיצד מגיעים לסאמר קאמפ סברה?

  • נתב"ג
  • שדה התעופה באטלנטה, ג'ורג'יה
  • שדה התעופה בסנט לואיס
  • נוסעים באוטובוס למחנה.
  • אותו מסלול גם לכיוון החזרה.

טיפים חשובים

אל תהיו לחוצים. הימים הראשונים תמיד, בשביל כולם ולא רק בשבילכם, קצת קשים – להסתגל לחברה, להתארגן קצת בראש... אך, האמינו לי שאצל כולם זה מסתדר תוך יום-יומיים גג שלושה. וכן, תמיד יכולים להיות משברים קטנים בדרך כמו אצל כולם. אך, תראו את הצד החיובי – אתם נמצאים באמריקה, ארה"ב הגדולה, מטיילים ומכירים נוער אמריקאי-יהודי, ובמקום ללמוד כל היום את השפה האנגלית מול לוח בכיתה, אתם מכייפים, נהנים, עושים חיים ולומדים את האנגלית בכיף שחבל על הזמן!
סוויץ' לאנגלית
עוד דבר שצריך לדעת שהכינו אותנו מראש אליו גם שמה, כאשר אתם, הישראלים, לבד, דברו עברית כמה שתרצו. אך קחו בחשבון שכשיש לצידכם אמריקאים, מומלץ שלא לדבר עברית ולעשות סוויץ' לאנגלית. האמריקאים (לא כולם) נוטרים טינה די מהר. תארו לעצמכם שאתם נמצאים ליד מספר אנשים שמדברים בשפה זרה לכם, לא תחשבו שאולי מדברים עליכם?


יותם לוין (סאמר קמפ 2007)

לתמונות של סאמר קמפ בארה"ב או בקנדה

 

צרו עימנו קשר

*
*
*
-
אני מסכים שפרטי ישמשו למשלוח דיוור נוסף / SMS בעתיד.
תהיה רשאי בכל עת להסיר את שמך מרשימת התפוצה.

טופס רישום לסאמר סקול
רב קווי 03-5354449

ברוכים הבאים לקהילת סאמר סקול:

קהילת סאמר סקול היא המקום שבו מי שכבר יצא לסאמר סקול מספר לכולם על החוויית  שעבר, סיפורים, תמונות ואפילו סרטונים קצרים, זה המקום לקרוא סיפורים אמיתיים ומרגשים - לא נגענו !

סוף אזולאי

החויות שלייי  היה לי מאוד כיף בסאמר סקול ...


טליה ולדינגר

HEYY!!   קוראים לי טליה ולדינגר עולה ...

כניסה לקהילת ילדים סאמר סקול
גלריית תמונות קהילת סאמר סקול

  • שלחו מייל לחברים ואתם בהגרלה