מדריכים מעדכנים מהשטח

סאמר סקול יומן מסע הוא המקום לקרוא את סיפורי המדריכים בזמן אמת.
כל שנה בזמן אמת המדריכים מדווחים מהשטח, מה עשינו היום, כל הצחוקים שהיו, סיפורי אהבה חדשים... תקראו ותבינו באמת מה זה סאמר סקול !

5.7 יום שלישי | הארי פוטר!! - 05/07/2023

היום השלישי למסע שלנו התחיל בהתרגשות מאוד מאוד גדולה. אחד השיאים הכי גדולים של כל הסאמר סקול הגיע! טיול ...
קרא עוד
כניסה ליומן מסע

סאמר סקול - ראיון עם מנהל סאמר סקול

ראיון עם עמרי- חניך, מדריך ומנהל מחנה קיץ סאמר סקול


עמרי הוא מדריך ומנהל מחלקת סאמר סקול, אחראי על העניינים הפרוצדוראליים של הסאמר סקול, ביניהם בתי- ספר וטיסות, עורך סידורים לקראת יציאת קבוצות. בעבר עמרי אף הדריך כמה מחזורים של חניכים, ובעבר הרחוק יותר היה חניך בסאמר סקול במשך שלוש שנים.
תפסנו אותו לשיחה צפופה:
עומרי ענה לנו על כמה שאלות מרכזיות על נושאים חשובים במחנה קיץ סאמר סקול.


במחנה קיץ סאמר סקול יוצר קשרים חברתיים שנמשכים לאורך שנים, כיצד נוצרים קשרים בין חניכים ממדינות שונות?


"כל הזמן יש קשר בין ילדים שונים, מקבוצות שונות, וגם החלוקה לקבוצות לא מפרידה בין החניכים למשך כל היום. למעשה, עושים כמעט את הכול ביחד- הפעילויות, הטיולים, הזמן הפנוי שיש. יש הרבה ביחד, מה שכיף לחוות כחניך ואולי אפילו יותר מרגש לראות כמדריך שהיה חניך בעבר. כל ה"ביחד" מקרב, מגבש ויוצר חברויות חדשות".
מה קורה כשחוזרים הביתה? הקשרים הללו מתנתקים? בכל זאת, המרחק מקשה.
"כיום זה לא מוגבל לתקופת הסאמר סקול – כשאני הייתי חניך, הייתי צריך להתאמץ קצת יותר כדי לשמור על קשר עם החברים מחו"ל שהיו איתי. היום, עם כל האמצעים הטכנולוגיים, התמצית של הסאמר סקול- הקשרים החברתיים והדיבור באנגלית, נמשכת גם בבית, הרבה מזה בזכות האינטרנט. הרבה מאוד חברויות נמשכו מעבר לתקופת הסאמר סקול, והחניכים מתכתבים ביניהם באמצעות המחשב באנגלית".

 

איך מתנהל יום במחנה קיץ סאמר סקול?

summer school
עמרי מספר: " בבוקר יש חטיבת- לימודים: ארבע שעות של תרגול האנגלית באמצעים מעניינים ושיטות הוראה מגוונות, שונות מאוד מאלו שבבית- הספר. השוני מתבטא בכמה דברים- קודם כל, בזה שהדגש הוא על הגברת הביטחון בדיבור בשפה האנגלית- יש המון דיאלוגים, משחקי דיבור, הקפדה על הגדלת אוצר המילים באופן משמעותי, זמנים וסדר המילים במשפט. חניך שייצא עם ביטחון לדבר באנגלית, יהיה לו בסיס טוב יותר להמשך לימודי השפה- הוא יתבטא יותר בכיתה בארץ וישתתף יותר בשיעורים, הוא יגלה יותר מוטיבציה להשקיע בלימודים וסיכויי ההצלחה שלו יהיו גבוהים יותר. ההבדל השני בין כיתת סאמר סקול לשיעור רגיל בבי"ס, זה שהמתודות שונות- משחקים, פעילויות חווייתיות, לימוד שמצריך שיתוף פעולה אחד עם השני ולא לימוד עצמי שמקשה על התלמיד. כל זה הופך את הלמידה להנאה".

אחר הצהריים - פעילויות חברתיות


"אחה"צ יש פעילויות כמו ספורט, תיאטרון, טיולים ועוד. יש מגוון מאוד רחב של פעילויות, כך שכל אחד יכול להתחבר לכמה דברים ולהתנסות גם בדברים חדשים שהוא לא טעם מהם בעבר. כמובן שהפעילויות משלבות את הצורך להתבטא באנגלית במהלך המשחק או הסדנה.
בערב, יש ערבי קריוקי ודיסקו, ערבים בינ"ל. יש יציאה להחלקה על הקרח, למשל, ועוד פעילויות מיוחדות מחוץ למרכז הסאמר סקול. הפעילויות האלה הן יותר חברתיות ושמות את הדגש על הגיבוש והקשר בין החניכים.
בחלק מהימים יש טיולים, ואז סדר היום נראה אחר. יש גם מחזמר שלפעמים משלבים במהלך השבועיים בסאמר סקול, טיולים מאורגנים קצרים- ה"אוקספורד סטורי", למשל".

מה לגבי התנאים במחנה קיץ סאמר סקול?

"הלינה היא במגורי הסטודנטים, כמה חניכים בחדר משותף. החדרים נוחים ומאובזרים, והותאמו במיוחד למגורי הסטודנטים, כך שהם ממש צמודים לכיתות ולאזורים שבהם מתרחשת פעילות הסאמר סקול. יש שם מקלחות ושירותים והקפדה על הניקיון והסדר.
מרכיבי הארוחות משתנים ממקום למקום, מסופקות לחניכים ארוחות מסודרות ומלאות מדי יום. אנחנו דואגים לשים לב שכל החניכים ישנו ויאכלו, ושיהיו מצוידים באנרגיות לקראת כל יום עמוס ומלא פעילויות סאמר סקול".


ומדוע רצית להשתלב כמדריך? האם זה שהיית חניך השפעת על זה?


"ואוו. זו הייתה חוויה מקסימה ומיוחדת, והרגשתי שאני מתחבר לתכנים, לגישה השונה והייחודית של הסאמר סקול, לשילוב של הלימודים והכיף. רציתי להיות גם בצד שמעביר לחניכים את כל החוויות האלה. למדתי מהמדריכים שלי איך להיות מדריך קשוב, אכפתי ובעל כושר מנהיגות, והאמת- היה לי בסיס טוב להיות מדריך, לא רק בזכות מי שאני, האופי והתכונות שלי, אלא גם בגלל שהיה לי דמות של מדריך מדהים ללמוד ממנה.
אם הייתי חוזר להיות חניך אם הייתי יכול? בטח. אבל כשנהיים מדריכים, מבינים שזאת חוויה שונה ומספקת באופן מיוחד. אני אשמח לחזור להדריך פעם נוספת."

עומרי ושאר סגל הסאמרסקול ישמחו להשיב לכם על כל שאלה ולעמוד לרשותכם בבחירת מסלול סאמר סקול שיתאים לכם.

סאמר סקול - חוויה מדהימה. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו ולפנות אלינו בכל עניין.

 

צרו עימנו קשר

*
*
*
-
אני מסכים שפרטי ישמשו למשלוח דיוור נוסף / SMS בעתיד.
תהיה רשאי בכל עת להסיר את שמך מרשימת התפוצה.

טופס רישום לסאמר סקול
רב קווי 03-5354449

ברוכים הבאים לקהילת סאמר סקול:

קהילת סאמר סקול היא המקום שבו מי שכבר יצא לסאמר סקול מספר לכולם על החוויית  שעבר, סיפורים, תמונות ואפילו סרטונים קצרים, זה המקום לקרוא סיפורים אמיתיים ומרגשים - לא נגענו !
סאמר סקול ברויאל סקול

שירה קורן

היי קוראים לי שירה קורן, אני גרה ברמת אפעל ...

יערה שפירא

טוב אז איך מסכמים את השבועיים הכי מדהימים ...

 סאמר סקול 2008 שווה

עדן בן שבת

היי !!! קוראים לי עדן בן - שבת ואני מאשדוד ...

כניסה לקהילת ילדים סאמר סקול
גלריית תמונות קהילת סאמר סקול

  • שלחו מייל לחברים ואתם בהגרלה